קידום אורגני לתוצאות חיפוש טבעיות

מהו קידום אתרים אורגני בגוגל

 

קידום אורגני | קידום אתרים אורגני

קידום אתר זו הדרך לחשיפה גבוהה של העסק שלכם במנועי החיפוש באינטרנט. הופעה בתוצאות החיפוש הטבעיות תקדם את העסק שלכם ותקרב אליכם את קהל היעד שלכם

קידום אורגני, הוא קידום של האתר בצורה טבעית במנועי החיפוש, כך שהאתר שלכם יופיע בתוצאות החיפוש האורגניות והטבעיות של מנוע החיפוש, בין אם זה גוגל, בינג או יאהו. התוצאה למילת החיפוש תופיע במקום שמתחת לפרסומות, עליו מקלידים גם רוב האנשים.
ניתן לקדם את האתר בדרכים שונות ולקבל יותר תנועה לאתר. מטרתו הסופית של תהליך הקידום הוא שזה יניב לנו בסופו של דבר יותר מתעניינים פוטנציאליים בשירות או במוצרים שלנו, ובשורה התחתונה ייצר לנו יותר לקוחות יסייע לנו לסגור יותר עסקאות, ולהרוויח יותר כסף. כסף שמגיע מהמדיה הגדולה והחזקה בעולם- רשת האינטרנט.

אחד הכלים הטובים והמוכרים בתחום זה הוא הקידום הממומן בגוגל, הידוע גם בשמו גוגל אדוורדס, שהולך וצובר תאוצה מידי שנה. יש לציין כי הקידום הממומן (שפועל על עיקרון של תשלום לפי כל לחיצה על המודעה שלכם), מניב תוצאות מהירות ומידיות, אך על כל קליק שמוביל לאתר שלכם, תיאלצו להיפרד לעתים מסכום לא מבוטל של כסף. הקידום הממומן ב Google adwords הוא יקר, בעיקר בשל הביקוש הרב לו, והרצון להתבלט מעל כולם ולהיות מספר אחד בנישה או בתחומכם. בדיוק מסיבה זו, כדאי לפעמים לשלב כוחות ולרכז מאמצים גם בקידום ממומן של גוגל, אך גם בקידום אתרים, שמתבצע על ידי מקדם אתרים מקצועי שישפר את המיקום של האתר שלכם בתוצאות החיפוש הטבעיות של גוגל. (הסיבה להתמקדות דווקא בגוגל היא בשל היותו מנוע החיפוש הגדול ביותר בישראל).

בנוסף לכך ישנה גם אפשרות להשיג לקוחות פוטנציאליים באמצעות שימוש ברשתות החברתיות ובעיקר דרך קידום ממומן בפייסבוק. אחד היתרונות של פייסבוק הוא שהיא רשת חברתית מעולה, מפולחת היטב עם המון נתונים על הגולשים שלה. שימוש נכון ומושכל, יכול להוביל את המודעות שלכם בצורה מדויקת לקהל היעד שלכם. החיסרון הגדול בפרסום בפייסבוק הוא שהיא רשת חברתית הפועלת בצורה שונה מגוגל לדוגמה. היא הרבה פחות מכירתית, ויותר חברתית. לכן, הרבה יותר קשה למכור באמצעות פלטפורמה מצוינת זו, וכדאי לפנות למומחה בתחום על מנת שלא תבזבזו את כספכם לשווא.

קידום אתרים אורגני, הוא למעשה הדבר האמיתי! זהו התהליך שבו יוצרים חיבור אמיתי בין טקסטים איכותיים  ווידאו או תוכן מושמע ובעל ערך גבוה ואיכותי, לבין מנועי החיפוש והאנשים שמחפשים את מה שיש לכם להציע לכם. ככל שיש בתהליך זה דיוק רב יותר, והבנה גלובלית של אופן הפעולה והשיטה, ניתן להגיע לקהל היעד בצורה טבעית ונטולת מאמצים, בדרך ליצירת עסק פורח ומשגשג.

כשאתם מתמקדים בהשגת תוצאות חיפוש טבעיות, אתם לא משלמים כסף עבור מודעות במנוע חיפוש כזה או אחר. אתם מופיעים בתוצאות החיפוש הטבעיות של גוגל, והמשמעות לכך היא שככל שהאתר שלכם ימוקם גבוה יותר, כך גדל הסיכוי שמי שחיפש את הביטוי בו הופעתם ראשונים, ילחץ ויכנס לאתר שלכם. יותר כניסות לאתר משמען חשיפה גדולה יותר, יותר תנועה לאתר, והרבה יותר סיכוי שירכשו מכם את מה שיש לכם להציע (בין אם זה שירות או מוצר). התוצאות האורגניות  נמצאות ממש מתחת לפרסומות (בדר"כ 3 פרסומות עליונות) של גוגל, והן זוכות לאחוזי לחיצה גבוהים יותר ככל שהן גבוהות יותר.

רק לשם השוואה על מנת שתבינו כיצד קידום ממומן בגוגל פועל, מודעות ממומנות בגוגל המופיעות בצד של דף התוצאות או בחלקו העליון (3 פרסומות עליונות) ולפעמים גם  בחלקו התחתון של הדף (עוד 2 פרסומות). כאשר האתר שלכם מקודם על ידי מומחה לקידום אתרים, הוא יופיע בתוך התוצאות של מנוע החיפוש, בצורה טבעית לחלוטין- בצורה אורגנית.

על מנת להגיע לתוצאות מרשימות, ולא להיות תלויים בחסדיו של מנוע חיפוש כלשהו, חשוב שהאתר שלכם יזכה  לקידום אורגני בגוגל, קידום אתרים שיעלה בצורה משמעותית את הערך של האתר שלכם, של הידע שלכם ושל התכנים והידע אותו אתם מביאים על מגש של כסף וכפית לגולשים באתר- בין אם הם כתובים (טקסט או קבצי PDF), בין אם הם מוצגים ומנוגנים בווידאו או שאתם נותנים אותם בצורה של קובץ שמע (פודקאסט).
כדיי שזה יקרה, חשוב להתמקד בתכנים איכותיים, מקצועיים, עדכניים הכתובים בשפה פשוטה וברורה ביותר לכל אחד, על מנת שאלה ייצרו עניין בקרב הגולשים ומנועי החיפוש השונים, וכך יובילו את מנועי החיפוש להציג את האתר שלכם בתוצאות החיפוש הטבעיות.

קידום אתר בצורה טבעית- תאור התהליך

התהליך  של קידום אתרים כולל ביצוע סדרה רציפה של פעולות, שמטרתן הסופית היא להעלות את האתר מעלה בתוצאות החיפוש הטבעיות של  מנועי החיפוש (SERP).
כל זה יתבצע עבור ביטוי ספציפי אותו בחרתם בקפידה לאחר שביצעתם מחקר מילות מפתח, וסקר מתחרים. כעת, המטרה שלכם היא להביא את הביטוי בו בחרתם כמילת המפתח הראשית שלכם למקום הראשון בצורה טבעית, ובכך להתחיל ליהנות מתנועה של גולשים הנכנסים לתוך האתר שלכם, ונהנים מהתכנים האיכותיים שיש לכם להציע להם.

העובדה שביצעתם מחקר מילות מפתח מקיף ורציני, תחשוף בפניכם את המילים שאנשים מחפשים וקשורות לתחום שלכם. אתם בוודאי תגלו כי יש  ביטויים או מילות מפתח בהן גם אם  הם מניבים מעט חיפושים- יש מעט מאוד מתחרים על הביטוי. העדיפות שלכם צריכה להיות מתועלת לכיוון הביטויים שיש עליהם מעט תחרות, ושהם מכילים בתוכם לפחות שלוש עד ארבע מילים, הנקראים ביטויים ארוכים או בשפת הקידום- ביטויי זנב ארוך.

לכן, זה דיי ברור מדוע כדאי לבצע קידום אתרים באינטרנט ומהם היתרונות שטמונים בו.  אם אתם רוצים שהאתר שלכם יתברג גבוה בתוצאות החיפוש הטבעיות בגוגל, כדאי מאוד שתיעזרו ב ייעוץ קידום אתרים, על מנת שתניעו תהליך זה בצורה נכונה וחכמה, ללא כל התחכמויות וטריקים, שתדבקו במטרה תוך כדי שמירה על העקרונות והקווים המנחים של התהליך שעיקריו הם: מחקר מילות מפתח ומחקר מתחרים, וכמובן כתיבה נכונה של תכנים – שיוכלו לסייע לכם רבות בהמשך תהליך הקידום.

לפעמים, כדאי לדבוק בביטויים פחות תחרותיים אך עם מעט מאוד מתחרים, מאשר לנסות ולהתחרות על ביטוי גדול ומפוצץ, שעשוי לקחת לנו תקופה ממש ארוכה כדיי להתברג בעשירייה הראשונה, ועדיין לזכות בפחות תנועה ממה שהיינו יכולים להשיג עם ביטויים פחות אטרקטיביים אך כאלה שמחפשים אותם בכל חודש על בסיס קבוע (גם אם יש עליהם מעט מאוד חיפושים).

חשוב להבין שיש פה אלמנט של עלות ותועלת, כמו גם חשיבה אסטרטגית. אתם חייבים כל הזמן לשאול את עצמכם: "מה יותר טוב ללקוח?  איך אני יכול לעזור לו?
איזה שירות או מוצר שלי יכול לשדרג את איכות חייו? אתם חייבים כל הזמן להתמקד בלקוח הפוטנציאלי, ולא דווקא במוצר או בשרות שיש לכם להציע. למעשה, ככל שתתמקדו בלקוח ותנסו יותר להבין את הקשיים שלו, כך תוכלו להציע לו פתרונות טובים יותר, למשוך אותו אליכם, ולגרום לו לרצות לבחור דווקא בכם ולא במתחרים שלכם.
למה? כי לא התנפלתם עליו וישר רציתם למכור לו משהו- כי אתם מציעים לו פתרון לבעיה או לקושי ולא את המוצר או השירות שלכם. הלקוח הפוטנציאלי שלכם יעריך את זה".

מהצד של הקידום, זה די לא הגיוני להשקיע המון זמן ומשאבים על תחרות שיכולה להימשך בטווח של חצי שנה עד שנה, על מנת שהאתר שלכם יגיע ויתברג  בעשירייה הראשונה או אפילו להגיע עד למקום הראשון על ביטוי תחרותי מסוים. מה גם שהרבה מאוד פעמים הביטוי הזה עשוי  שלא לקצור הפניות בגלל חוסר דיוק בכיוון הביטוי (אם הביטוי הוא ביטוי של חיפוש מידע וידע או מוכוון רכישה). אז האם באמת כדאי להשקיע בו את כל המשאבים הדרושים לכך?
או שאולי עדיף להתקדם בפסיעות קטנות על ביטויים שמחפשים מעט אנשים ושאין בהם כמעט תחרות. אלה יניבו לאתר שלכם תנועה של גולשים שחלקם יהפכו ללקוחות שלכם.
זו דילמה לא קלה,אך התשובה מאוד בולטת וברורה- מטרת האתר היא להביא עוד גולשים שהם לקוחות פוטנציאלים, ולהמיר אותם ללקוחות משלמים של השירות או המוצר שאתם מוכרים. בין אם הוא נמכר באתר או בין אם הוא נמכר אופליין (דרך הטלפון לדוגמה, בצורה אמיתית ולא וירטואלית אינטרנטית).

יתרונותיו של קידום אתרים אורגני

* השגת תוצאות מבלי לשלם לגוגל או לפייסבוק
* חיסכון כלכלי בהוצאות השיווק והפרסום
* פחות צורך לשווק- תהליך הקידום והופעה של אתר באותן תוצאות חיפוש טבעיותמשווק אתכם בצורה מעולה
* אתר שמביא לכם לקוחות ועובד עבורכם 24 שעות ביממה.

כדי להגיע לתוצאות טובות, כדאי לכם לפנות למקצוענים אמיתיים, למי שיודע את העבודה היטב ומביא תוצאות ולא דיבורים.

רוצים שנעזור לכם לבצע קידום לאתר ולעסק שלכם, בדרך לעצמאות כלכלית?

צרו עימנו קשר עוד היום, ונתאים לכם את החבילה הטובה ביותר לקידום האתר שלכם, שתקפיץ את העסק שלכם קדימה ותיתן לכם את מרווח הנשימה שאתם זקוקים לו כל כך.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

CommentLuv badge