מהן הפניות 301 ומה הקשר שלהם להודעות השגיאה באתר שלכם

תוכן עניינים

הפניה 301 | ביצוע הפניות 301 וחשיבותן

מהם הפניות 301 ומה הקשר שלהם להודעות השגיאה באתר שלכם

הפניות 301 ההפניות החשובות לאתר שלכם.

מכירים את זה שכשאתם מחפשים משהו באינטרנט ואז אתם מקבלים מגוגל תוצאות. אתם מקליקים על התוצאה הראשונה, השנייה והשלישית ולא בדיוק מוצאים מה שחיפשתם…
הגעתם לתוצאה הרביעית ואז לאחר שהקלקתם, אופס… קיבלתם שגיאה 404.
לא רק שלא מצאתם את מה שחיפשתם, אתם מקבלים הודעת שגיאה מעצבנת, אשר מאלצת אתכם ללחוץ על כפתור החזרה ולחזור שוב להמשך חיפוש בתוצאות של גוגל.

אז מהי הפניה 301

הפניה 301 היא למעשה הפניה שמטרתה העיקרית היא אחת- להפנות את הגולש אל היעד הרלוונטי ביותר עבור הדף שהקליק.  מטרת הפניות 301 היא למעשה לקחת תוצאות חיפוש קלוקלות שנוצרות בעקבות כמה סיבות כגון:

  1. מחיקתם של דפים
  2. קישורים שבורים
  3. העתקה לא נכונה של קישור לדף או
  4. קישור שפג תוקפו ( לדוגמה במבצעים)
  5. דף שאינו נמצא

מטרתה של הפניה 301 היא להפוך את ההפניה מהפניה זמנית להפניה קבועה, כך שלא משנה מי מקליק על הקישור ומגיע אל הדף השגוי, הוא תמיד יקבל הפניה מהתוצאה השגויה, אל הדף הנכון. כך, אנו זוכים להוביל את הגולש והזחלן אל היעד הנכון ובכך נמנעים משגיאות ובריחת גולשים מהאתר.

מה הקשר בין הפניה 301 לדף שגיאה 404

ברוב המקרים כאשר מתקבלת הודעת שגיאה 404 נרצה לטפל בזה בהקדם האפשרי. המטרה שלנו בכל רגע נתון היא לספק לגולש תשובות או מענה לשאלה בצורה הטובה ביותר. היווצרותם של דפי 404 מעידה על אתר עם תחזוקה לקויה, אתר שלא חושבים על הגולש וזהו ללא ספק אתר שהגולש ירצה להתרחק ממנו.

לכן, כאשר נזהה דף המעניק תוצאת שגיאה 404 נרצה לייצר לו הפניית 301. כלומר, נרצה ראשית לבחון מדוע מתקבלת השגיאה, האם ניתן לטפל בה ולפתור אותה בצורה קלה ופשוטה, ולבסוף במידה והדבר אינו אפשרי, נבצע הפניה 301 מהדף התקול לדף אחר שיספק את המידע הטוב ביותר או הקרוב ביותר לדף המקורי שהיה.

כיצד מזהים ומטפלים בדפי שגיאה 404

בעיקרון יש לא מעט כלים שיכולים לסייע לנון במשימה. ככל שנטפל טוב יותר באתר ובבריאותו (כן, גם בעולם של קידום אתרים יש מונח כזה 😊 ) כך גוגל יתגמל אותנו בהתאם. בריאות אתר גבוהה מעידה על אתר תקין ומתוחזק היטב, אתר שאין לו בעיות טכניות בטייטל, בדיסקריפשן, בכותרות h ועוד…
כל אלה למעשה מסייעים למנוע החיפוש להבין כי זהו אתר איכותי ולכן משתלם למנוע החיפוש לדרג אותו גבוה יותר מאשר אתר דומה עם בריאות אתר נמוכה יותר.

ועכשיו, איך נזהה את הדפים:

1. גוגל סרץ’ קונסול– זוהי פלטפורמה חינמית של גוגל למנהלי האתרים. בקונסול תקבלו התראות שונות על האתר שלכם ובין היתר גם על דפי 404 באתר.
המטרה של גוגל באופן כללי היא שכל בעלי האתרים ישפרו את האתרים שלהם וכך התוצאות של מנוע החיפוש ישתפרו. לכן הקונסול הוא גם כלי חינמי וגם יעיל המעניק לנו מגוון רחב של תובנות וידע על המתחולל באתר, (אך על כל אלה ארחיב בפוסט אחר).

2. הצפרדע המצווחת- screaming frog זהו ללא ספק אחד הכלים הטובים ביותר לזיהוי של דפי שגיאה 404. יש לכלי הזה גרסה חינמית שתאפשר לכם לבצע בדיקה חינמית לאתר שלכם. אני אישית מאוד אוהב את הכלי הזה. לפרטים והורדת הכלי לחצו כאן >>>

כיצד נמנף דף 404 לטובתנו

תודו שזה אולי אחד המשפטים הכי מוזרים ששמעתם בחייכם- נכון?

ובכן, אחת הגישות הנפוצות והחכמות לשימוש נכון בדף 404 היא למעשה לגרום לגולש להישאר באתר ולא לברוח בחזרה לתוצאות החיפוש של גוגל. כל מה שצריך לעשות זה לבנות דף 404 ייעודי וייחודי אשר יעניק לגולש חוויה מעניינת שבה אנחנו למעשה מתנצלים על כך שלא מצא את מה שחיפש, ולגרום לו להמשיך לשוטט באתר.

הרעיון בבסיסו נע סביב טקסט קצר קולע ומתנצל, גרפיקה נחמדה המשקפת דף 404 ולבסוף, גולת הכותרת היא לייצר קישורים פנימיים מדף 404 לדפים חשובים באתר. נבצע קישור לדפים בביטויים שאנחנו רוצים לדחוף ולקדם, הקשורים לנושא המרכזי של האתר. קוראים לזה דף 404 ידידותי.

הנה דוגמה לדף כזה

דף 404 ידידותי
קרדיט לתמונה אתר אסיה סוכנות לביטוח asia-ins.co.il

שימו לב כיצד ממצב מתנצל יש בדוגמה הנעה לפעולה של הגולש\ת על מנת לשמור אותו
בתוך האתר, להציע לו תוכן נוסף ומעניין- ובדוגמה הספציפית גם מציעים לו אפשרות חיפוש באתר על מנת להקל עליו.

אז כיצד מייצרים הפניות 301 בוורדפרס?

על מנת לבצע הפניות 301, אנו צריכים להוריד תוסף איכותי שיכול לטפל בהפניות שלנו בצורה הטובה ביותר. אחת הדרכים היא לבדוק כמה פרמטרים של תוסף הפניות 301:

  1. מספר המשתמשים שיש לתוסף
  2. דירוג התוסף
  3. שקלול הנתונים ובחירה בתוסף הטוב ביותר

אני אישית מאוד אוהב לעבוד עם תוסף Redirection הנותן מענה מעולה ולא מפקשש במשימתו.

בואו נצלול פנימה ונראה איך עושים את זה.

נלחץ על תוספים ואז תוסף חדש

הגדרות redirection שלב ראשון

עכשיו נבצע חיפוש של התוסף נזין את שם התוסף. מידע עם הזנת שם התוף רשימת התוספים של הפניות 301 יתעדכנו בוורדפרס ולבסוף נקבל את התוסף שחיפשנו. לאחר שזיהינו את התוסף redirection נלחץ על כפתור ההורדה שלו.

התקנת תוסף redirecion הפניה 301- שלב 2

לאחר שהתקנו את התוסף נלחץ שוב על אותו הכפתור שהשתנה להפעלה- על מנת להפעיל את התוסף.

כעת נבצע הגדרות של התוסף וכאן חשוב לפעול בצורה נכונה על מנת שלא להסתבך.
נלחץ על כפתור ההגדרות של התוסף (settings) כפי שמופיע בצילום המסך:

הגדרת תוסף- redirection settings

כעת נקבל את המסך הבא ונלחץ על הכפתור start setup

עריכת תוסף redirection לביצוע הפניה 301

את המסך הבא שנקבל אני ממליץ שלא לסמן, במיוחד אם מדובר באתר וותיק, על מנת שלא יצוצו בעיות מיותרות של דפי 404 ישנים. פשוט לחצו על כפתור continue setup כפי שמופיע בצילום המסך הבא:

הגדרות בסיסיות לתוסף redirection

והנה הגענו לשלב האחרון שבו אנחנו מבצעים סיום להגדרות של התוסף:

אתחול התוסף redirection ucshev tuyunyh,

עכשיו נוכל לראות כיצד התוסף מגדיר בפועל את כל מה שביקשנו להגדיר, ותוכלו לראות ממשבר התקדמות שלוקח 2-3 שניות. כאשר תהליך ההגדרה הסופי מסתיים, יופיע כפתור משמח עם הכיתוב finished. כמובן שנלחץ עליו לסיום התהליך לקראת תחילת העבודה עם התוסף.

בדיקה אוטומטית של תוסף redirection

עכשיו יפתח לנו החלון של התוסף כאשר אנחנו על הגדרות.
על מנת להתחיל לעבוד נלחץ על redirect כפי שמצוין בצילום המסך הבא:

תוסף redirection מוכן לביצוע הפניה 301

כעת לאחר שנלחץ על Redirects נגיע למסך החשוב- זה שבו נזין את ההפניות 301 שלנו.

ביצוע הפניה 301 בתוסף redirection

הזינו את כתובת ה404 למעלה והזינו למטה לאן אתם רוצים להפנות.

לאחר שתסיימו, בדקו אם הפניה 301 שביצעתם עובדת כהלכה ואתם לא מקבלים דף 404 אלא מועברים אל הדף שאליו ביצעתם עכשיו את ההפניה.

הערה חשובה ביותר- אם יש לכם סאב דומיין וההפניה אינה מהדומיין הראשי, ביצוע של הפניה 301 מהאתר הראשי לא תעזור מכיוון שעליכם לבצע זאת מהסאב דומיין שלכם. אחרת זה לא יעבוד!
זכרו זאת היטב.

כמה מילות סיכום

הפניות 301 הן חשובות ביותר לתחזוקת האתר שלכם על בסיס שוטף. חשוב מידי פעם לבצע בדיקה ולאתר את דפי ה404 שלכם, לבצע בהם תיקונים ולייצר הפניה 301 מהעמוד שמניב דף 404, לדף הכי רלוונטי ודומה לו, או לקטגוריה \ מוצר \ שירות שיכולים להתאים בצורה הטובה ביותר לגולש.

בהמשך יעלה מדריך מפורט כיצד לייצר דף 404 מעוצב.

בהצלחה

אבישי קמינר

אבישי קמינר

עוסק בשיווק דיגיטלי כ 5 שנים בדגש על קידום אורגני. חי ונושם תוכן, לועס אנליטיקס וסרץ' קונסול לארוחת צהריים, ובזמן הפנוי כותב לבלוג שלי ;) אוהב ללמוד ולהתמקצע בתחום הכי דינאמי באינטרנט. נשוי לעידית +2. מתגורר ביוקנעם המושבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן