פרסום בפייסבוק ואינסטגרם

הרשתות החברתיות ככלי למשיכת לקוחות

התקופה בה אנו חיים היא דינאמית ומאתגרת. אוטוסטרדת הנתונים באינטרנט והחשיפה לכמות אדירה של פרסומות היא ללא ספק כלי יעיל למשיכה מהירה של לקוחות בפרק זמן קצר.


זה לא משנה אם אתם מציעים שירות ייעוץ או מוצר שאותו אתם רוצים לשווק.
הקידום הממומן ברשתות החברתיות- פרסום בפייסבוק, אינסטגרם או כל רשת חברתית אחרת, הופך לכלי יעיל, שיכול לשפר את הנראות שלכם במדיה החברתית ולהגיע לקהלי היעד שלכם.

פרסום בפייסבוק אינסטגרם ורשתות חברתיות
פרסום ממוקד- פרסום בפייסבוק - PPC

פרסום בפייסבוק- PPC

מה זה PPC? המונח המדויק הנו pay per click. המשמעות היא שהפרסום שלכם תלוי למעשה בכמה גורמים מרכזיים וחשובים:

 1. כמות החשיפה של המודעות לקהל היעד שהוגדר
 2. כמות ההקלקות על המודעה הממומנת שלכם
 3. הגעה אל דף הנחיתה
 4. ביצוע פעולת ההמרה (השארת פרטים, רכישה, צפיה בסרטון הורדת אפליקציה ועוד)

התשלום לפרסום הממומן בפייסבוק או אינסטגרם תלוי תוצאות. התוצאות נמדדות על כמות החשיפות ושיעור ההקלקות תוך שימוש במערכת חכמה של בידים (הצעת מחיר שאותה אתם מוכנים לשלם לכל קליק של הגולש), תוך התחשבות כמובן גם בהצעות הנוספות שמציעים המתחרים שלכם על כל קליק.

איכות עולה פחות

חשוב לזכור שפייסבוק היא חברה עיסקית ולכן שואפת למקסם את הרווחים שלה גם בתחום הפרסום הממומן. לכן, קמפיין מוצלח יכול להניב תוצאות מעולות מכיוון שפייסבוק רוצים שיהיו לכם כמה שיותר הקלקות על המודעות. יותר הקלקות- יותר כסף שנכנס לפייסבוק מפרסום, אתם מרוצים וכולם מרוצים.

לכן בטרם מתחילים קמפיין או פרסום בפייסבוק, חשוב לבצע מספר פעולות חשובות שיסייעו בהצלחת הקמפיין:

 • מחקר והכרת קהל היעד על כל פרטיו:
  • גיל
  • מין
  • אזורים בארץ
  • שכבה סוציואקונומית
  • תחביבים ותחומי עניין
  • פרמטרים נוספים הקשורים לנישה שלכם
 • תכנון המסרים שיועברו במודעה הממומנת בפייסבוק או אינסטגרם
 • תכנון והתאמה של דף הנחיתה הכולל
  • איפיון ברמה העיצובית
  • איפיון המסרים
  • ווידוא שהמסרים מתאימים לצרכי קהל היעד
 • ביצוע אופטימיזציה לשלישיה- קהל היעד, מודעה ודף הנחיתה
 • תכנון של A/B testing על מנת לזהות את המודעה הטובה ביותר
 • מיטוב המודעות

תכנון מקדים, מחקר, ובחינה מדוקדקת של הקמפיין בשילוב עם המסרים הנכונים, יכולים ללא ספק להוביל לקמפיין מוצלח עליו תשלמו פחות ותקבלו יותר. לכן, ההמלצה היא לא לדלג על שלבים אלה על מנת שתוכלו לייצר קמפיין מנצח!

צ'קליסט- הכנות לפני הקמת קמפיין פייסבוק
קמפיין מבוסס מיקום בפייסבוק

סוגי הקמפיינים בפייסבוק

פרסום בפייסבוק- קמפיין מבוסס מיקום

קמפיין זה מאפשר לכם לחשוף את העסק שלכם לקהלי היעד שלכם אך ורק לאנשים הנמצאים בקרבת העסק שלכם. בקמפיין פייסבוק זה, תוכלו למעשה להגדיר את הרדיוס או המרחק המקסימלי של המשתמש מהמיקום של העסק שלכם. כך, רק מי שנמצא בתוך הרדיוס שהוגדר בקמפיין, ייחשף למודעות שלכם, ויוכל לצפות במודעה שלכם.

 

קמפיין תנועה לאתר

מרגישים שהאתר שלכם צריך "זריקת עידוד"? רוצים לייצר עוד תנועה לאתר? להפנות גולשים לדפים חשובים או דפים שיסייעו לחשיפה של העסק שלכם?
קמפיין תנועה לאתר בא לעודד אנשים להקליק על המודעה שלכם ולהוביל אותם ישירות אל האתר שלכם. קמפיין תנועה לאתר הוא אקסטרה, וחיזוק לתנועה הקיימת באתר שלכם. הוא יכול לסייע לכם גם לקבל עוד תנועה לאתר (תנועה בתשלום כמובן) וגם לחשוף את קהל היעד שלכם לעסק שלכם או למותג שלכם.

קמפיין לייקים

אם אתם מרגישים שדף הפייסבוק שלכם הוא קצת עזוב או עצוב כי אין לכם מספיק לייקים, פייסבוק מעניקה לכם הזדמנות לשפר את הדבר באמצעות קמפיין לייקים. קמפיין זה למעשה בא לעודד משתמשים המתאימים לפילוח שהגדרתם מראש, להיכנס לדף העסקי שלכם ולעשות לכם לייק. חשוב לזכור כי לייק הוא רק לייק והוא לא מחייב אף אחד. אם אתם רוצים שהדף העסקי שלכם יראה מרשים עם אלפי עוקבים, זהו ללא ספק הקמפיין שתרצו לעשות, על מנת לעורר את הדף עסקי שלכם בפייסבוק.

קמפיין צפייה בסרטונים

אוהבים להעביר מסרים ויזואליים? יש לכם סרטונים שעושים לכם חיים קלים בשיווק המוצר או השירות שלכם? רוצים לייצר עוד צפיות בסרטונים אלה? בדיוק לשם כך יש קמפיין צפיה בסרטונים בפייסבוק. בקמפיין מסוג זה, פייסבוק ידאג להעביר אליכם את האנשים המתאימים ביותר מהפילוח שהגדרתם מראש, אנשים שאוהבים לצפות בסרטונים, על מנת שיבואו לצפות בסרטון שלכם.

הערה חשובה- מבחינת פייסבוק, צפיה בסרטון נמדדת כצפייה של 3 שניות בלבד. לכן, חשוב לזכור ולהבין מהי המשמעות האמיתית של הביטוי "צפיה" . כמובן שלכל קמפיין שכזה תוכלו לקבל נתונים סטטיסטיים של זמן צפיה ממוצע, כמה אנשים צפו בפרקי זמן שונים ועוד.

קמפיין לידים- הקמפיין שמשאיר לכם פרטים

קמפיין לידים- Lead Gen הנו קמפיין שבו אתם לא צריכים להוביל את הגולש אל מחוץ לפייסבוק וגם לא לגרום לו להתחיל למלא פרטים בטופס שלכם בדף הנחיתה. מדובר בקמפיין שבו חשוב להבהיר לגולש מה אתם מציעים, לוודא כי הגולש מבין ומאשר לכם לקבל את פרטיו (שממולאים אוטומטית על בסיס הנתונים הקיימים שלו בפייסבוק), ובכך הרבה יותר קל לקבל לידים מקמפיין פרסומי.

למרות הכול אליה וקוץ בה- הרבה פעמים הגולשים כלל לא זוכרים שמילאו טופס, או שהלידים קרים או לא איכותיים… לכן, קמפיין זה צריך להיות קמפיין המתוכנן בקפידה, שיהיה ברור, זכיר, עם מסרים ברורים וכמובן אם צריך אימות כפול שהמשתמש יאשר שהוא מעוניין להעביר את הפרטים אליכם בטופס lead gen.    

פרסום בפייסבוק עושים אצל המקצוענים

אם אתם רוצים להתחיל לראות תוצאות, לקבל פניות ולשלם פחות ממה שאתם משלמים כיום בקמפיינים שהקמתם בעצמכם- ההמלצה היא- פנו למקצוענים!
רוצים פרסום בפייסבוק מקצועי? כזה שיביא לכם יותר פניות בפחות כסף? צרו עימנו קשר עוד היום,
ותוכלו ליהנות מקמפיין PPC מקצועי שיניב לכם פניות מלקוחות שמחפשים את העסק שלכם.

דילוג לתוכן