שאלות נפוצות בקידום אתרים

הרבה מאוד שאלות עולות לגבי קידום אתרים. לכן החלטתי להרים את הכפפה ולענות על שאלות נפוצות בקידום אתרים.
בחרתי עבורכם את השאלות הנבחרות, אלה שמטרידות בעלי עסקים רבים המחפשים תשובות ולא תמיד מקבלים אותן.
אז בואו ונצא לדרך, ונענה על כל השאלות.

קידום אתרים אורגני משמעו קידום של הדפים והעמודים באתר- בין אם אלה דפי תדמית, שירותים שונים או קטגוריות ומוצרים באתר חנות. המטרה של הקידום האורגני היא לגרום לדפים האלה להופיע בצורה טבעית בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש וגוגל בראשם. הכוונה לביטוי אורגני מתייחסת לכך שהתוצאה היא תוצאה טבעית בתוצאות החיפוש, להבדיל לדוגמה מקידום ממומן שתוצאותיו מופיעות בתשלום ורק כאשר מריצים קמפיין ממומן.

התשובה לשאלה היא דיי פשוטה, וקוראים לזה קידום אורגני. כאן אתה בהחלט לא תשלם לגוגל על מנת לקבל תנועה, אבל תשלם למקדם אתרים שיקדם אתכם במעלה תוצאות החיפוש האורגני. היתרון של קידום אורגני על פני קידום ממומן בגוגל הוא שהתוצאות של הקידום האורגני נשמרות, גם לאחר שמסיימים לבצע קידום אורגני.

לראות תוצאות בקידום אתרים זה דבר שלוקח זמן. אבל, בהסתייגות קלה לנאמר קודם, במידה ומבצעים מחקר מילות מפתח טוב, ובוחרים בהרבה ביטויים קטנים לא תחרותיים אך כאלה שאנשים מחפשים אותם, תוכלו להתברג מהר מאוד במיקומים גבוהים.

קידום חכם ויעיל תוך שימוש במחקר מילות מפתח חכם, יכול בהחלט לשים אתכם במיקום גבוה. מילות מפתח שיש בהן הרבה תחרות, יכולות לארוך זמן רב ביותר (תלוי במילה וברמת התחרות על המילה או הביטוי).

לכן עדיף לבחור מילה עם תחרות בינונית, והיתר לפזר ביטויים או מילות מפתח בעלות חיפושים אך עם תחרות נמוכה. מילות מפתח עם תחרות נמוכה ניתן לראות תוצאות תוך כמה שבועות. מילות מפתח בעלות תחרות גבוהה יכולות לקחת בין חצי שנה ומעלה- כמובן תלוי ברמת התחרות ובנישה שבה זירת התחרות.

תוצאות החיפוש בגוגל הן דינאמיות ותלויות במבחר גדול של פרמטרים ותחרות של מתחרים על הביטויים שרוצים לקדם. חשוב לדעת כי לא כולם נמצאים באותה הנקודה. אתרים ותיקים הם בעלי יתרון על פני חדשים ,אתרים מהירים מתוגמלים בגוגל, ועוד…  לכן, תוצאות הקידום האורגני אינן קבועות.


מה שכן, קידום טוב ואיכותי, יכול להחזיק לכם לתקופה ארוכה גם מבלי שהמשכתם לקדם את האתר שלכם. אם אתם רוצים להוביל, עדיף לכם לתחזק את האתר ולקדמו. בקידום אתרים מצליח מי שעושה את הדברים בצורה הטובה ביותר.

זו שאלה ממש טובה ואני מאוד אוהב אותה. תחזוקה טובה ופרק הזמן הרצוי, על מנת לראות תוצאות טובות הוא לפחות שנה. חוזה על תקופה של 12 חודשים ועבודה של מקדם אתרים מקצועי ואמין, תוכל לייצר לכם בסיס חזק ואיתן, שיוכל להחזיק מעמד גם לאחר שייפסק הקידום. ההמלצה היא לא לקדם פחות, אם אנחנו רוצים לקצור פירות בעתיד. כדאי להבין שבזמן שאנחנו מפסיקים לקדם, המתחרים שלנו ממשיכים  ומתקדמים. הכול מאוד יחסי. לכן גם אם בחרתם לסיים את הקידום, ההמלצה היא שזה יהיה רק אחרי שנה של עבודת קידום לפחות.

נבואות נועדו לשוטים, והבטחות צריך לדעת לקיים. הדרך שלי אומרת שקידום נכון וחכם, יוכל להבטיח את מיקום האתר שלך בצמרת תוצאות החיפוש, כך שתוכלו להוביל וליהנות מתנועה לאתר שלכם. האם אני יכול להבטיח לכם ולהתחייב על כך?

ההבטחה שלי היא שאעשה הכול שתהיו מרוצים. להבטיח הבטחה כזו יהיה מעשה לא אחראי מצידי- באינטרנט יש תחרות  ומתחרים נוספים שגם הם משקיעים מאמצים בשיווק וקידום. לכן ההבטחה היא למאמץ מקסימלי בקידום האתר.

תוכן, תוכן ועוד קצת תוכן.  ככל שתשימו יותר תוכן, ורצוי שיהיה זה תוכן איכותי בעל ערך מוסף, כזה שתורם לגולשים ולקוראים, ככה טוב יותר. ככל שהגולשים יאהבו את האתר שלך ויכנסו אליו, וישהו בו יותר זמן, כך גם גוגל מבין שהאתר רלוונטי לתוצאת החיפוש, ושבזכות השהייה הארוכה בו, ככל הנראה הוא גם רלוונטי וגם טוב.

יש לנו 3 שניות בממוצע לשכנע את הגולש להישאר. אם לא הוא נוטש ומהר!
איך עושים את זה? תוספים מיוחדים, וידאו איכותי, קבצי שמע איכותיים הקשורים לנישה או דו"ח מיוחד שנותנים לגולשים להוריד למחשב שלהם ועוד.

ניתן בהחלט להיעזר בפייסבוק וברשתות החברתיות כמקור תנועה נוסף. אך עם זאת, מדיה חברתית אינה קשורה במישרין על תוצאות החיפוש האורגניות כך שהיא לא משפיעה על התוצאות האורגניות. לכן פייסבוק אינה משפיעה ישירות על הקידום האורגני.


עם זאת, פייסבוק בהחלט יכולה לשמש כפלטפורמה שיכולה לסייע לנו להביא תנועה נוספת לאתר, לחיזוק שם המותג והמוניטין ולהגדיל את החשיפה של קהלי יעד שונים לאתר שלכם.

הקידום משפיע רק על תוצאות החיפוש של מנועי החיפוש. לכן אין לפייסבוק כל כך משמעות בקידום האתר שלך. למרות מה שנאמר, ניתן בהחלט כחלק מטקטיקה של קידום אתרים מתקדם, להיעזר בפייסבוק ולקדם גם אותו וגם את האתר שלכם בו-זמנית.  הרעיון הוא יפה, ושימוש במדיה חברתית במקביל לקידום אורגני היא טקטיקה מקובלת כיום אך מצריכה לא מעט משאבים.

גוגל אדס-פרסום בגוגל בתשלום PPC
שאלות נפוצות בקידום אתרים

יש לכם שאלות נוספות? 

צריכים עזרה? אין בעיה 

צרו קשר ואשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם בקידום האתר שלכם לתוצאות הרצויות.

דילוג לתוכן