מהם ביטויי זנב ארוך וכיצד להשתמש בהם

תוכן עניינים

ביטויי זנב ארוך | מילות מפתח שהן בטוי זנב ארוך

ביטויי זנב ארוך המוכרים יותר בעגה המקצועית בשם Long Tail Keywords הם למעשה ביטויים או צירופי מילים, שהגולשים מחפשים בתדירות יחסית נמוכה והם יהיו ברוב המקרים מעל ל3 מילים לביטוי או יותר. ביטויי זנב ארוך מתייחסים לאורך הביטוי ולתדירות החיפוש. ככל שהביטוי ארוך יותר כך הוא יהיה בעל זנב ארוך יותר (כלומר, תדירות החיפוש של הביטוי המדויק תהיה ביחס הפוך לאורכו), כך למעשה קיבל הביטוי את שמו.

להלן תמונה הממחישה את הכתוב:

ביטויי זנב ארוך | מילות מפתח שהן בטוי זנב ארוך

כיצד ביטויי זנב ארוך תורמים לקידום האתר שלכם?

האמת היא שיש פה כמה נושאים חשובים שמהווים יתרון במילות חיפוש שהן ביטויי זנב ארוך.

נקודות חשובות בנושא ביטויי זנב ארוך

תחרות

ביטויי זנב ארוך הם עם מספר חיפושים נמוך ותחרות נמוכה המאפשרת לדרג את הביטוי בפשטות.

תנועה לאתר

מילות מפתח ארוכות קלות לטירגוט ודירוג ויכולות להביא תנועה לאתר בטווח של בין חודש לחודשיים דיי בקלות.

מיקוד

מילת מפתח ארוכה או כל ביטוי זנב ארוך הוא דרך כלל חד וממוקד על ידי הגולש.

אחוז המרה גבוה

הודות למיקוד של מילת המפתח, בדרך כלל ביטויים אלה קלים יותר לביצוע המרה או רכישה, אם משתמשים בהם בתבונה.

שימוש בשדה הסמנטי

שימוש נכון בביטויי זנב ארוך הנמצאים על אותו שדה סמנטי, יסייע לנו בשיפור דירוג מילות המפתח.

תחרות

תחרות מועטה לביטויי זנב ארוך

התחרות מאוד נמוכה. רוב המקדמים רצים בדרך כלל על ביטויים גנריים שיש להם אלפי חיפושים או מאות חיפושים- ועליהם יש תחרות גבוהה וקושי להתברג בטופ (לפעמים הדבר יכול לנוע בין חצי שנה לשנה ואף יותר- תלוי בנישה ובתחרות). לונג טייל- ביטוי זנב ארוך הוא בדרך כלל עם כמה עשרות בודדות של חיפושים, שרוב בעלי העסקים או מקדמי אתרים לא מסתכלים עליהן.
זה חבל מכיוון שמדובר פה על זהב טהור על הרצפה שרק מחכה שייקחו אותו!

תנועה לאתר

מילות מפתח שיש להן 800 עד 1000 או יותר חיפושים חודשיים, צריכות עבודת קידום אינטנסיבית וללא תוצאות מידיות. כלומר- תחכו בין חצי שנה ל8 חודשים וזה עוד במקרה הטוב שהנישה לא סופר תחרותית.  ביטוי זנב ארוך הוא ביטוי שאין עליו תחרות, יש מעט מאוד חיפושים ולכן יהיה הרבה יותר קל להגיע לטופ 10 ולהתחיל לקבל תנועה אורגנית בטווח של חודש חודשיים מקסימום שלושה חודשים. כלומר, הביטוי יביא לנו תנועה בפרק זמן קצר יחסית.

מיקוד

ביטוי זנב ארוך ממוקד


מילת מפתח ארוכה היא כמו קרן לייזר- חדה וממוקדת. כלומר מי שמקליד את הביטוי יודע בדיוק מה הוא מחפש והוא ממוקד. אם יש לנו מה להציע לגולש ברמת החיפוש של הלונג טייל, הרי שאנחנו יכולים בהחלט לקצור פירות במהירות.

אחוז המרה גבוה

אם לרגע נתייחס לסעיף הקודם נבין את המשמעות של ביטוי זנב ארוך. ביטוי ארוך משמעו ביטוי מדויק. ככל שהביטוי מדויק הוא יצביע על מור או שירות או חלק או כל דבר מאוד ספציפי שהגולש חיפש. עכשיו ככל שהביטוי מדויק יותר (לדוגמה דגם, צבע, צורה וכדומה) כוונת המשתמש היא למעשה רכישה! המשמעות היא שאם נציע לגולש את תוצאת החיפוש המדויקת, יש סיכוי גבוה שנבצע המרה או מכירה- מכיוון שהגולש כבר "חם" והוא כבר שלף את הארנק ומעוניין לבצע רכישה.

ככה מגדילים בקלות את אחוזי ההמרה ללא מאמצים רבים.

שימוש חכם בביטויים בעלי קשרים סמנטיים

אחת הדרכים לעלות חזק מהר וגבוה במיוחד בביטוי זנב ארוך היא לייצר רלוונטיות. עושים זאת באמצעות שימוש בביטויים בעלי הקשרים סמנטיים. הביטויים יכולים להיות ביטויים קרובים דומים או משלימים לביטוי הנבחר, וכאלה גם שקשורים מן הסתם לנישה של המוצר או השירות.

ככל שיש יותר הקשרים סמנטיים בין הביטויים, כך עולה הרלוונטיות של מילת המפתח ואז הדבר מקבל משנה תוקף על ידי גוגל. לגוגל כיום יש יכולת סריקה והבנה מעולה של התוכן שלנו. מאז עדכון יונק הדבש ועד ברט, ניתן לראות כיצד האלוגריתם של מנוע החיפוש סורק את התוכן ומנסה למצוא בדיוק את אותם הקשרים סמנטיים.

ההקשרים יופיעו מן הסתם בטייטל בדיסקריפשן, בכותרות, בתוכן ואפילו בטקסט החלופי בתמונות.

איך מוצאים ביטויי זנב ארוך

בגדול התשובה די פשוטה- מחקר מילות מפתח. הבסיס והשלד לכל אתר אינטרנט שמקדמים, מתחיל תמיד במחקר מילות מפתח. באמצעות המחקר, ניתן לזהות מילות מפתח עם נפחי חיפוש שונים, כוונות חיפוש שונות (המזהות באיזה שלב נמצא הגולש- חיפוש , השוואת מחירים, כוונת רכישה) ומשם ניתן להוציא את כל אותן ביטויי זנב ארוך שיכולים להועיל לעסק.

הדרך הנכונה לעשות זאת היא כמובן לייצר טבלה מסודרת על פי נושאים. כאשר מזהים הרבה מאוד מילות מפתח שהן ביטויי זנב ארוך סביב נושא מסוים, ניתן בהחלט לאחד אותן ולהיעזר בהן בהמשך הדרך.

כיצד תייצרו תוכן ייחודי אמיתי וממיר באמצעות שימוש בביטויי זנב ארוך

יצירת תוכן באמצעות ביטויי זנב ארוך

ראשית בחרו נושא מרכזי. הנושא יכול להכיל מילות מפתח עם נפחי חיפוש גבוהים ובינוניים וגם נמוכים. כאשר אנחנו רוצים לדחוף ביטויי זנב ארוך, כדאי שהביטוי עצמו יהיה במרכז המאמר. ככל שנצרף אליו מילות מפתח נוספות רלוונטיות זה יחזק את הביטוי ומילת המפתח ברמה הסמנטית.

חשוב שנאסוף כמה מילות מפתח שהן ביטוי זנב ארוך וקשורות לנושא, ואז נוכל להוסיף אתן בהקשר של התוכן המוצע לגולש. כך למעשה אנחנו יכולים לתפוס 2 ציפורים במכה אחת…. 😊. שימוש נכון ברמת הקידום וכל הרכיבים המחוברים למילת המפתח יסייעו בשיפור הדירוג ונוכל לראות תוצאות בטווח זמן יחסית קצר, וגם נקבל תנועה אורגנית איכותית לאתר.

סיכום

שימוש נכון בביטויי זנב ארוך יכול לתרום לתר שלכם במבחר היבטים:

  • תנועה מהירה לאתר בפרק זמן קצר
  • ביטויים מדויקים וממוקדים
  • ביטויים ממירים שיכולים לסייע ביצירת לידים המרות או רכישות
  • ביטויים שאין עליהם כמעט תחרות וקל לטרגט אותם
  • שימוש בשדה סמנטי רחב ישפר את רמת הרלוונטיות ואת הדירוגים

חשוב לדעת כיצד לאפיין את התוכן בצורה הגיונית נכונה וחכמה, על מנת לקבל את האפקט הנכון, לייצר סוג של משפך גם בתוך המאמר עצמו ועד לסיום התוכן לבשל את הגולש על מנת שיבצע רכישה.

מקווה שנהניתם לקרוא מאמר זה. מוזמנים לשתף

יש לכם שאלה? מוזמנים ליצור קשר ואשמח לעמוד לרשותכם

בברכה,

אבישי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
5/5 - (2 votes)
אבישי קמינר

אבישי קמינר

עוסק בשיווק דיגיטלי כ 5 שנים בדגש על קידום אורגני. חי ונושם תוכן, לועס אנליטיקס וסרץ' קונסול לארוחת צהריים, ובזמן הפנוי כותב לבלוג שלי ;) אוהב ללמוד ולהתמקצע בתחום הכי דינאמי באינטרנט. נשוי לעידית +2. מתגורר ביוקנעם המושבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן