יצירת תנועה קבועה לאתר באמצעות טיפים

תוכן עניינים

הכנת טיפים לרשימת התפוצה שלכם

כיצד תייצרו תנועה קבועה ויציבה לאתר שלכם באמצעות טיפים מהתחום והנישה שלכם

מחשבות שמובילות לעשייה

אחת הפילוסופיות הידועות והחשובות ביותר בתחום יצירת המציאות היא הדמיה. שימוש בכוח הדמיון שלנו הוא עוצמתי למדיי, ויכול להוביל אותנו למחוזות שאליהם אנחנו שואפים, ולפעמים בעצמנו לא מאמינים שניתן להגיע לשם.

בספר "הסוד" מראים לנו כיצד יצירתם של לוחות עם שאיפות בעזרת תמונות (יצירת מציאות באמצעות הדמיה), מובילים את האדם לממש אותן ואפילו להצליח מעל ומעבר למה שתכנן.
בכל אחד ואחת מאתנו טמונה עוצמה מאוד גבוהה, שכל מה שאנחנו צריכים לעשות זה לדעת ולמנף אותה לטובתנו.

למה אני מספר לכם על הפילוסופיה הזו?

אני מספר כי אני מאמין שבאמת כל אחד יכול יצור את המציאות של עצמו, למנף את עצמו, להצליח ולהתקדם. אני רוצה לציין שגם אם משתמשים בטכניקת ההדמיה או הלוחות הללו, הם תמיד תלויים בעשיה שלנו. כלומר, לא מספיק שנדמיין כל הזמן שנכנסים לנו יותר צ'קים לתיבת הדואר, אלא גם לנסות ולגרום לזה לקרות. במילים פשוטות- לבצע!

להמיר את המחשבות למציאות

אחת הדרכים להפוך את הלוחות האלה למציאות היא באמצעות מיקוד. אנחנו צריכים להיות מאוד ממוקדים במפה שלנו. אנחנו צריכים לדעת איפה אנחנו והעסק שלנו ממוקמים כיום, ולדעת לאן אנחנו רוצים ללכת בטווח של שנה, שנתיים שלוש שנים או אפילו חמש או עשר שנים. אנחנו צריכים לדעת לאן אנחנו הולכים.

ויתור על חוסר הוודאות והפחדים שלנו, יכולים להוביל אותנו לעשייה פורה.
עשייה פורה יכולה להגיע רק כאשר אנחנו מתמקדים בשאיפות וברצונות שלנו, המצויים בעיקר ורוב הזמן בתת המודע שלנו, כאשר אנחנו מנתבים אותם אל המודעות שלנו, כלומר אנחנו מובילים אותם לעשייה והתמקדות בביצוע של הלא מודע.
התת מודע הופך להיות מודע. והמחשבה שלנו הופכת למעשים ועשייה פורייה.

במדריך זה ברצוני לתת לכם את הכלים להגשמה העצמית שלכם ושל העסק שלכם. לתת לכם את הכלים שאולי היו חסרים לכם עד היום. אבל, אם בוערת בכם אש התשוקה ולהט העשייה (וגם האהבה למה שאתם עושים) אתם תוכלו ליישם זאת במהירות, ולהתחיל לשנות את הכיוון שבו נמצא כיום העסק שלכם.

רעיונות מעולים להכנה של טיפים

טיפים טובים מגיעים ממקום שבו אנשים מחפשים פתרונות אמיתיים לבעיות שלהם.
המטרה שלנו היא לתת להם בדיוק את מה שהם מחפשים, ולא את מה שאנחנו חושבים שהם צריכים.

אחת הבעיות של עסקים רבים, ובעלי עסקים היא שהם חושבים שהם יודעים מה הלקוחות הפוטנציאליים שלהם צריכים. כאן מתחילה הטעות המרה ביותר שלהם- זו שעלולה לגרום לנזק עצום לעסק שלהם.

בעלי עסקים ממוקדים ביתר בעסק שלהם. הם עסוקים בלהציג את המוצרים שלהם, השירות שלהם וההצלחות שלהם, מבלי שהם נותנים תועלת אמיתית ללקוח שלהם.

עצם ההתעסקות הפנימית, מבריחה את מי שיכול להפיק תועלת מהידע והמידע, והעובדה שאולי מדובר בבעל מקצוע משובח, שפשוט מאוד לא יודע להציג את מרכולתו. המשמעות- שיווק גרוע ביותר.
התוצאה- כישלון ובריחה של לקוחות פוטנציאליים!!!

כיוונון מחודש של המסרים שלכם

 

תתמקדו בלקוח

כולם אוהבים מאוד לספר כמה הם טובים וכמה השירותים שלהם הם עילאיים, אבל רק מעטים מבינים את החשיבות שבה הם צריכים למעשה לתת פתרון יעיל ללקוח.

היעילות איננה נמדדת ברמת החשיפה וההילה שתעניקו לעצמכם, ההיפך!
ככל שתתמקדו בלקוח, בבעיה שלו, ובפתרון לבעיה שלו, כך תוכלו לקבל את תשומת ליבו.

אנשים אוהבים לראות פתרון אמיתי ולא קשקושים. למעשה, הם יזהו קשקוש וחוסר אמינות בתוך שניות. זה יכול להיות משפת הגוף שנשדר להם בווידאו, ממסר שהוא יותר מידי שיווקי ולכן הם יברחו ויינטשו מהר מאוד את דף הנחיתה שלנו או את דף המידע חסר הערך שלנו, זה שמדבר רק על המוצרים שלנו והשירותים שלנו, כמו כמה הם נהדרים!

אנשים רוצים מענה, מענה אמיתי.
ברגע שנספק להם את החומר הזה, הם יהפכו להיות המעריצים הכי גדולים שלנו. הם יבואו בשקיקה לקרוא את הבלוג שלנו, הם יעקבו אחרי הפעילויות שלנו, הם יפתחו ויקראו את המיילים שלנו.

כל זאת בזכות השינוי בגישה שלנו, אנחנו מתמקדים בהם ולא בנו או בעסק שלנו. אנחנו מתמקדים בלהעניק להם פתרון אמיתי שיכול לסייע להם באמת ולהביא להם אושר, לפתור להם בעיה, לחסוך מהם כאב.

מענה אמיתי יהפוך אותנו למומחים בעיני הגולשים האלה. ככל שנראה להם שאנחנו מתאמצים בשבילם ורוצים להביא להם פתרונות אמיתיים לבעיות שלהם, כך הם יעקבו אחרינו באדיקות ויהפכו גם ללקוחות משלמים, לעוקבים אדוקים, וגם לממליצים מצוינים ושליחים שלנו, ברשת ומחוצה לה (בעולם האמיתי 🙂 ).

חינוך הלקוח לצריכת מידע או מוצרים

לפני שנדון בדרך בה נעניק ללקוח שלנו את הפתרון לבעיות שלו, חשוב קודם כל להבין את התהליך אליו אנחנו מתכווננים. מה אנחנו עומדים לעשות, וכיצד אנחנו עומדים לעשות את זה הלכה למעשה.

אנחנו הולכים "לחנך" את הלקוח הפוטנציאלי שלנו לצרוך את המוצרים שלנו. בין אם אלה מוצרי מידע או בין אם אלה מוצרים פיזיים. אנחנו מתחילים ממה שהכי קל ללקוח הפוטנציאלי שלנו לצרוך, וזה כמובן מוצר מידע.

הרעיון הוא לתת ללקוח פתרונות שהוא זקוק להם, ובכך לגרום לו לסוג של התמכרות למידע שלנו. להעניק לו פיסת מידע יעילה וטובה, שתגרום לו לרצות ולחזור אלינו שוב ושוב, מכיוון שהמידע שלנו הוא איכותי.

בתהליך זה, חשוב מאוד לשמור על לולאה של הצעות. אנחנו נותנים בהתחלה מוצר חינמי (ספר דיגיטלי) על מנת שירשמו ויצטרפו לרשימה שלנו. אחר כך אנחנו מתחילים לפתוח את ערוץ התקשורת ומעניקים מספר טיפים חינמיים, (בין אחד לחמישה אבל אין פה מתמטיקה :)) שמובילים את הלקוח גם לאתר שלנו (תנועה) וגם לצרוך עוד מידע חינמי שיכול עזור לו.

שלב זה חשוב מאוד שיהיה בנוי בצורה חכמה ומושכלת, תוך למידה מהם הצרכים האמיתיים של הלקוחות שלנו, וכיצד אנחנו כמומחים יכולים לפתור אותם.

השלב הבא מתחיל להיות השלב המעניין. כאן אנחנו צריכים לבוא עם הצעה. לאחר כל המידע החינמי שנתנו, בעצם בישלנו את הלקוח לקראת רכישה. עכשיו תורנו להכות בברזל כל עוד הוא חם, ולמכור ללקוח שלנו אחד ממוצרינו. העדיפות היא ללכת בצורה הדרגתית, ולמכור לו מוצר זול (עד 99 ₪). זה יכול להיות ספר דיגיטלי, דיסק, או אפילו מוצר פיזי שלנו.

כל מי שמצביע ואומר כן אני רוצה, חייב לעבור לרשימה נפרדת אחרת. כך נדע מיהם הלקוחות ה"חמים" שלנו, ומי יותר קרים וזקוקים לבישול נוסף.
המטרה כעת היא להמשיך ולדוור לרשימה שלנו ולהמשיך לתת ערך חינמי. וכך, כל כמה מסרים (ארבעה חמישה) להציע בצורה מדורגת מוצרים בתשלום.

חשוב שבכל פעם שאנחנו מציעים מוצר בתשלום, הערך שלו יעלה (המחיר כמובן!).
המוצר הבא שנמכור יהיה שווה בין 100 ₪ ל300 ₪, אח"כ 500 ₪ עד 1000 ₪, ולבסוף נציע את המוצרים הכי יקרים שלנו שיכולים לעלות מ1000 ₪ ועד 3000 ₪ או יותר (תלוי מה מוכרים).

כל מוצר שנרצה למכור, נפנה קודם כל לרשימה ה"חמה". למה? כי הם כבר לקוחות שלנו וכבר רכשו מאתנו, כך שהסיכוי שירכשו שוב הוא גדול מאוד.
למעשה, הרשימה החמה היא רשימה שאפשר כל הזמן להמשיך ולמכור לה. מי שלא ירצה את המוצרים שלנו מתוכה, או שלא יקנה במקרה הטוב, וימשיך לקבל מאתנו מסרים, או שינטוש את רשימת התפוצה שלנו- וגם זה בסדר.

אז יש פה לולאה, ואנחנו צריכים לעבוד לפיה. ככל שנעשה זאת באדיקות, כך נצליח "לחנך" את הקוראים והגולשים שלנו:

1. לקרוא ולצרוך את המידע שלנו
2. לאהוב אותו להתמכר אליו ולחזור אלינו בכל פעם מחדש
3. לרכוש מאתנו מוצרים בתשלום
4. להמליץ עלינו לחברים שלהם

ככל שנבין את התוכנית הזו וניצמד לפרטיה, כך יהיה לנו יותר קל למכור, ולמכור לאנשים הנכונים, בצורה נכונה, הדרגתית וללא לחץ מצדנו.
למעשה, אם החומר שנתנו לגולשים היה איכותי וטוב, הם ישמחו לקנות מאתנו את המוצר, ולא ממישהו אחר כי הם כבר בתהליך שלנו.

הם אוהבים אותנו, סומכים עלינו, ואוהבים את מה שאנחנו עושים. לכן יהיה להם קל יותר לשלוף את הארנקים.

כיצד תדעו על מה לכתוב את הטיפים שלכם

אני מניח שאחת השאלות שמטרידות הרבה מאוד אנשים ומשווקים שרוצים לקדם את האתר שלהם היא:" מה אני כבר יכול להציע או לחדש? איך אני אדע על מה לכתוב את הטיפים שלי?" 

כאן אתם צריכים להיות סבלניים, לאזור ולגייס את כל תשומת הלב שלכם על מנת שתוכלו לבצע מחקר מקיף.  בסיומו של המחקר הזה, תדעו בצורה מדויקת, על מה אתם צריכים לכתוב- מה הלקוחות הפוטנציאליים שלכם מחפשים.
נתחיל עם מספר כלים פשוטים ונתקדם בהדרגה לכלים הכבדים יותר.

מנוע החיפוש גוגל

גוגל הוא מנוע החיפוש הגדול והחזק בעולם. לכן, אין שום סיבה שלא נרתום אותו לטובתנו.
יש לגוגל הרבה מאוד כלים חינמיים שעליהם ארחיב בהמשך, ויש לגוגל גם כלים פרקטיים קלים ופשוטים, שרק מעט תשומת לב, תוכל לגרום לתוצאות שלנו להיות מאוד רלוונטיות וטובות עבור הלקוחות שלנו.

מה הגולשים מחפשים:

ניכנס לגוגל ונקליד  את ביטוי המפתח שלנו. נניח שאנחנו מוכרים שמלות ערב שמלות כלה, שמלות לאירועים, שמלות במידות גדולות וכו….

מה שאנחנו רוצים, זה שגוגל יגיד לנו בדיוק, מה הגולשים מחפשים בנישה הזו נכון?!
נקליד את הביטוי הראשון: שמלות ערב וזה מה שנקבל:

שמלות ערב- תוצאות ממנוע החיפוש של גוגל

הרשימה הזו היא רשימת ההשלמה האוטומטית של גוגל, המבוססת על סמך החיפושים הקודמים של הביטוי על ידי גולשים נוספים לפנינו.

נכניס את השמלות לפי מידות שמלות ערב במידות, ונקבל את התוצאה הבאה:

שמלות ערב מידות- תוצאות ממנוע החיפוש של גוגל

כבר קיבלנו עוד שלל של רעיונות שאולי בכלל לא היינו חושבים ללכת עליהם, כי הם אולי בכלל לא יושבים לנו במודעות. תהליך ההשלמה האוטומטי של גוגל, הוא מקום טוב לפתוח בו את הראש גם למילות מפתח וביטויים חדשים, וגם לרעיונות חדשים לעסק שלנו.

כלי החיפושים הקשורים של גוגל

עכשיו, אחרי שכבר יש לנו ביטוי ביד, יש לנו אופציות נוספות להרחיב את הטווח של הביטויים שגולשים מחפשים אותם, וגם שגוגל רואה בהם רלוונטיים לביטוי החיפוש שהקלדנו במנוע החיפוש.  כאן הדגש הוא על רלוונטיות!
עבורנו רלוונטיות היא מילה מאוד חזקה ומשמעותית, שיכולה להרים את העסק שלנו.

מהם החיפושים הקשורים?

החיפושים הקשורים הם למעשה הצעות נוספות שגוגל מציע לנו לבחון, אשר הצעות אלה הן רלוונטיות למה שכבר חיפשנו. החיפושים הקשורים, נמצאים בצד ימין למטה של תוצאות החיפוש, מתחת לכל התוצאות האורגניות, ומעל לסרגל התוצאות של גוגל שבו ניתן לעבור ולגלול בין הדפים השונים כפי שנראה כאן:

חיפושים קשורים- מידע נוסף מה מחפשים הגולשים בנישה שלנו

חיפושים קשורים יכולים להרחיב לנו את הטווח של הביטויים בהם אנחנו רוצים להתמקד ולהגדיל לנו גם את מספר הביטויים שייתכן ולא חשבנו עליהם, ואשר יכולים לשרת אותנו בנאמנות גם בשלב זה 🙂 .

 כלים למחקר מילות מפתח

אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד על הנישה שלנו היא תמיד באמצעות מחקר מילות מפתח. מחקר רציני ומעמיק יוכל ללמד אותנו מה הגולשים מחפשים, אילו סיגים של תכנים מעניינים אותם בנישה ועוד.

חלק ממחקר טוב יוכל ללמד אותנו מהן מילות ה"זהב" כלומר מילות הכסף- אלה שמניבות הכי הרבה אחוזי הקלקה אבל חשוב מזה- המרות!
כדאי לקרוא וללמוד מהן כוונות המשתמש שמקליד ביטוי זנב ארוך. מה הוא מחפש? מהי כוונת החיפוש שלו? האם הוא מחפש מידע כללי? האם הוא מבצע מחקר? האם הוא משווה מחירים או האם הוא כבר בשלב שהוא מוכן לשלוף כרטיס אשראי ולבצע רכישה מקוונת?

כיום, על מנת לבצע מחקר מילות מפתח צריך חשבון פעיל בגוגל אדס על מנת לקבל גישה מלאה לנפחי החיפוש. אם לא, ישנם מעט מאוד כלים חינמיים וכמובן כלים בתשלום, שיסייעו לכם במשימה. לצערנו הרב יש מספר כלים חינמיים ברשת, אך אלה אינם עובדים בשפה העברית.

כלים חינמיים למחקר מילות מפתח:

Ubersuggest

הכלי אוברסג'סט הנו כלי חצי חינמי המאפשר לנו לבצע מספר חיפושים מוגבל ללא תשלום ונוכל לצפות במספר מוגבל של תוצאות. כלי זה של ניל פאטל הנו אחד הכלים הטובים והיעילים שניתן למצוא לביצוע מחקר מילות מפתח. אם אין לכם תקציב ואתם רוצים לחפש מילה או שתיים ולקבל נפחי חיפוש, זה הכלי האידיאלי עבורכם.

SEMRUSH

האמת היא שממש לא ציפיתי לזה. סמראש- היא תוכנה יקרה והמובילה בתחום של קידום אתרים עם דגש על קידום אורגני. התוכנה מאפשרת לכם לפתוח בקלות חשבון ולקבל עד שלושה חיפושים ביום למילות מפתח. התוכנה המעולה מציגה לא מעט תוצאות ותאפשר לכם לבצע מחקר סביר כולל נפחי חיפוש לביטויים בעברית בקלות. ממליץ בחום רב על סמראש מכיוון שהיא מאוד מדויקת ויעילה ביחס לכל הכלים האחרים.

 

גוגל סרץ' קונסול לשירותכם

במידה והאתר שלכם מחובר לגוגל לסרץ' קונסול, תוכלו לקבל מידע על האתר ומיקומים של מילות המפתח עליהן מדורג האתר. כך תוכלו להתרשם ממילות המפתח והמיקום של האתר שלכם לביטוי כולל אילו דפים המתאימים ביותר או בעלי אחוזי ההקלקה הגבוהים ביותר לביטוי. החיסרון- לא תקבלו פה נפחי חיפוש, אבל תקבלו דאטה טהור ומעולה שיכול בהחלט לסייע ברעיונות לכתיבת תוכן שמעניין את הגולשים.

כלי מחקר מילות מפתח בתשלום

יש כלי אחד שאני מאוד אוהב לעבוד איתו. הוא קל ופשוט לתפעול ומעניק לנו את התוצאות שהכי קרובות ומדויקות לתוצאות של גוגל ומבלי לשבור שיניים. קוראים לו kwfinder.
אז נכון, לא מדובר בכלי חינמי, אך ניתן להירשם ולקבל 10 ימי ניסיון בחינם- להרשמה לחצו כאן.

הכלי הזה מעניק לנו סטטיסטיקות של שנה שנתיים ולפעמים 3 שנים ויותר על כל מילת מפתח. המשמעות היא שהודות למעקב הסטטיסטי על כל מילת מפתח, יש סיכוי גדול יותר  כי ממוצע החיפושים החודשיים יהיה הכי קרוב לתוצאות החיפוש בגוגל.

פורומים ואתרי שאלות ככלי להבנת צרכי הלקוח

הדרך הטובה ביותר אולי להבין מה בדיוק רוצה הלקוח שלנו תהיה במקומות בהם נשאלות הכי הרבה שאלות. זה אומר פורומים או אתרי שאלות ותשובות.

אנחנו נמצאים בעיצומו של מחקר על השוק והנישה שלנו, ואנחנו רוצים לראות מה הכי מפריע או אילו בעיות יש לאנשים שעליהן אנחנו יכולים לענות מתחום המומחיות שלנו.

אנחנו במחקר על שמלות ערב, לכן נחפש פורום שמלות ערב, ונמצא שיש חיה כזאת באתר "תפוז". ניכנס לאתר, ונתחיל לפשפש בשאלות שהכי מטרידות את הגולשים.

חשוב מאוד שנרשום אותן. אלה יכולים להיות הטיפים החינמיים אותם אנחנו נעניק במתנה לגולשות שלנו, שמחפשות בוודאי תשובות לחלק מהשאלות האלה.

חשוב להמשיך ולבדוק אם יש עוד פורומים בתחום, לעבור על עוד שאלות, לרשום אותן, ולראות כמה מהן חוזרות על עצמן באתרים השונים.  ככל שאותה השאלה מופיעה מספר פעמים רב יותר, זה הסימן שלנו, שזוהי שאלה אוניברסלית וחשובה, שמענה עליה יכול להניב לנו תנועה וגם לקוחות פוטנציאליות!

אתרי שאלות ותשובות

אין הרבה אתרים כאלה בארץ. לכן, ניכנס למעט שיש לנו, ונבדוק אם הקטגוריה של הנישה שלנו מופיעה באתרים האלה. אם כן, מה טוב. שוב ניכנס ונתעד את השאלות ונרשום לפנינו.
אם לא, לא נורא. יש מספיק מקומות לאסוף מהם מידע 🙂 .

רשימת האתרים:
https://www.allanswers.co.il
https://askhow.co.il
http://www.kol.co.il
http://www.sheelot.co.il
http://www.sakranel.co.il

כפי שאתם בוודאי מזהים, רק 2 מתוך חמשת האתרים הם אתרים בעלי SSL – כלומר שהדומיין שלהם מאובטח. האתרים שסימנתי בירוק ניתן לגלוש אליהם ללא חשש. לגבי השלושה האחרים- זה לשיקול דעתכם.

אי הוספה של SSL מעידה בגדול כי האתר מוזנח או שבעליו אינו מודע לחשיבות האבטחה והשפעתו גם על הקידום האורגני- וזה חבל.

על מה כותבים המתחרים שלנו?

אחת הדרכים הנוספות שלנו לגעת ב"נושאים החמים" של הלקוחות שלנו יכולה להיות באמצעות….. המתחרים שלנו.  אנחנו יכולים להיכנס לבלוגים או לאתרים של המתחרים שלנו (אני ממליץ רק על כאלה שהם מצליחים ואנחנו יודעים זאת), ולבחון מקרוב על מה הם כותבים. 

למה לנו לעשות זאת?  כי אם הם מצליחנים אז סביר להניח שגם הם עשו מחקר או שניים לגבי מה הלקוחות שלהם מחפשים.  הלקוחות שלנו ושלהם הם למעשה אותם הלקוחות, אז אנחנו יכולים לקחת רעיונות מהנושאים שהם כותבים עליהם, ולהטמיע באתר שלנו.

דרך נוספת לקבל רעיונות היא באמצעות התראות שנשים או על הביטוי שמעניין אותנו, או על הדומיין של המתחרים שלנו, כך שבכל פעם שהם יפרסמו כתבה חדשה, אנחנו נדע זאת מיד ונקבל התראה למייל שלנו.

 

 פייסבוק לשרותנו

רשת פייסבוק היא אחד מאוצרות הטבע הוירטואלים. בשנים האחרונות נראה כי פייסבוק הפכה בעצמה לסוג של מנוע חיפוש. זו עובדה ידועה שהמון מהמידע שרץ בפייסבוק נסרק על ידי גוגל, שמשתמשת בו. לכן, ניתן גם להבין עד כמה פייסבוק יכולה לסייע לכם ולעסק שלכם, כאשר אתם באים לחפש מידע.

הכניסו לשורת החיפוש העליונה את מילת החיפוש שלכם. לא מצאתם כלום? לא נורא, נסו לקצר את הביטוי, זה יכול להיות מספיק טוב.

תוצאות החיפוש באמצעות פייסבוק - חיפוש בפייסבוק

תוצאות חיפוש בפייסבוק בדפים, פוסטים וקבוצות

יש באפשרותנו לבחור בדפים (דפים עסקיים של מתחרים) או בקבוצות.
זה לא ממש משנה לנו. הרעיון הוא לראות אם יש תנועה בדפים האלה או בקבוצות, ובמה האנשים מתעניינים, מה הם מחפשים, מה מפריע להם, מה יכול לעזור להם. אכן, הקבוצות והדפים בפייסבוק הם נכס עבור מחקר שכזה.

שימוש ברשימת תפוצה של קולגה

שיטה זו היא השיטה בה יש לנו קולגה, שמוכן לסייע לנו. אם יש לכם חבר קרוב שיש לו רשימת תפוצה בנישה שלכם, והוא מוכן לסייע לכם זה יכול להיות מעולה.

כל שעליכם לבקש מהחבר שלכם הוא שישאל את רשימת התפוצה שלו, מהם הדברים שהכי חשובים להם, מה מטריד אותם בהקשר לנישה שלכם.

כמובן שצריך לנסח את השאלות ולעבור עליהן שוב עד שמגיעים לנוסח טוב ומדויק שמראה לנו את הכיוון שלנו- מה הלקוחות שלנו רוצים באמת. חשוב לזכור כי שת"פ זה

 

לשאול בפייסבוק

אחת הדרכים הנוספות לקבל תשובות בפייסבוק היא פשוט לשאול את חברינו. אנחנו יכולים לתאר להם מה אנחנו רוצים, ולומר להם לו הייתם צריכים שמלת ערב ליציאה….
ואז לשאול אותם שאלות, כאילו היו קהל היעד שלנו. כאן נבקש מהם לענות בכנות.

אמנם זוהי אינה שיטה טובה מכיוון שהיא לא רשימה ייעודית של אנשים שמתעניינים בתחום או בנישה שלנו, אבל גם זו דרך לקבל תשובות גם אם הן חלקיות, כדי להבין פחות או יותר לאן נושבת הרוח.

סיכום

זהו, סיימנו את השלב הראשון של המחקר. כל שעליכם כעת לעשות הוא לקחת את כל הנתונים, ולהתחיל לעבד אותם וליצור תרכובת של טיפים מוצלחים לטובת הלקוחות הפוטנציאלים שלכם.

Rate this post
אבישי קמינר

אבישי קמינר

עוסק בשיווק דיגיטלי כ 5 שנים בדגש על קידום אורגני. חי ונושם תוכן, לועס אנליטיקס וסרץ' קונסול לארוחת צהריים, ובזמן הפנוי כותב לבלוג שלי ;) אוהב ללמוד ולהתמקצע בתחום הכי דינאמי באינטרנט. נשוי לעידית +2. מתגורר ביוקנעם המושבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן